KONST / Litografier / Färglitografi 11007071
*
nr 1100 7071
John Christoforou
(1921-2014), Storbritannien
Färglitografi, John Christoforou (1921-2014), komposition, 129/200, motivet: 62x45
John Christoforou, brittisk bildkonstnär, av grekiskt ursprung, född 1921, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:57:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 23:20:36
1
100 kr
2/4 13:56:46
2
150 kr
3/4 08:49:43
1
300 kr
3/4 17:32:04
3
450 kr
3/4 19:07:17
2
400 kr
3/4 19:07:17
3
450 kr (Budbetjänt)
3/4 19:10:04
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Christoforou
John Christoforou, brittisk bildkonstnär, av grekiskt ursprung, född 1921, död 2014.
Läs mer om John Christoforou
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john christoforou komposition litografi litografier litografiskt blad storbritannien
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01
*
John Christoforou
John Christoforou, brittisk bildkonstnär, av grekiskt ursprung, född 1921, död 2014.
Läs om budbetjänten
Läs mer om John Christoforou
nr 1100 7071
John Christoforou
(1921-2014), Storbritannien
Färglitografi, John Christoforou (1921-2014), komposition, 129/200, motivet: 62x45
John Christoforou, brittisk bildkonstnär, av grekiskt ursprung, född 1921, död 2014.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 23:20:36 | 1 | 100 kr |
2/4 13:56:46 | 2 | 150 kr |
3/4 08:49:43 | 1 | 300 kr |
3/4 17:32:04 | 3 | 450 kr |
3/4 19:07:17 | 2 | 400 kr |
3/4 19:07:17 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
3/4 19:10:04 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Christoforou
John Christoforou, brittisk bildkonstnär, av grekiskt ursprung, född 1921, död 2014.Läs mer om John Christoforou
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john christoforou komposition litografi litografier litografiskt blad storbritannien
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01